Radio Niepokalanów

Dziś jest sobota, 27 sierpnia 2016
Imieniny: Moniki Cezarego

Za nami podwójny jubileusz RN!

  • PDF

krawczyk_2013_miniaturaW Niepokalanowie zakończyły się (w niedzielę, 12 maja) podwójne uroczystości jubileuszowe najstarszej katolickiej rozgłośni w Polsce – Radia Niepokalanów.

Radio założone przez św. Maksymiliana Kolbego wznowiło działalność 18 lat temu, by kontynuować jego dzieło, rozpoczęte w 1938 roku, a więc 75 lat temu.

Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą, której przewodniczył prowincjał Prowincji Matki Bożej Niepokalanej, do której należy Niepokalanów i tym samym, położona na jego terenie Rozgłośnia. O. Wiesław Pyzio zauważył, że w świecie, w którym żyjemy, wielką rolę odgrywają środki masowego przekazu. Dobrze wykorzystane - doprowadzą człowieka do pełnej realizacji swojego życia i powołania. W sytuacji odwrotnej, gdy media wykorzystane zostaną w złym celu – prowadzić mogą do utraty człowieczeństwa, przeznaczenia i sensu życia ludzkiego.

Za co dzisiaj Słuchacze cenią Radio Niepokalanów?

sluchacze1_2013_miniatura

Mimo chłodu na zewnątrz, sympatycy Radia licznie przybyli do Niepokalanowa. Za tak dobrą frekwencję, dziękował dyrektor – ojciec Damian Karczmar, który zwrócił uwagę, że cele prowadzonej przez niego Rozgłośni, są takie same, jak za czasów św. Maksymiliana.

 


Słuchacze, zaproszeni goście oraz pracownicy franciszkańskiej Rozgłośni, uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej, po której wysłuchali koncertu Krzysztofa Krawczyka. Artysta nie ukrywał wzruszenia i radości z faktu, że może wystąpić w Niepokalanowie.

W uroczystościach Radia Niepokalanów udział wzięli m.in. prowincjałowie trzech franciszkańskich prowincji; kapłani zakonni i diecezjalni z różnych diecezji Polski; Piotr Lignar – dyrektor Programowy Polskiego Radia oraz licznie zgromadzeni dyrektorzy katolickich rozgłośni w Polsce. Obecni byli także marszałkowie województw mazowieckiego i łódzkiego - Adam Struzik oraz Witold Stępień, a także wójtowie, burmistrzowie, prezydenci oraz starości samorządów z województw mazowieckiego i łódzkiego.

Patronat honorowy nad obchodami sprawowali abp Wacław Depo – metropolita częstochowski - przewodniczący Rady ds. Środków Masowego Przekazu KEP oraz abp Marek Jędraszewski – metropolita łódzki.

Malwina Szymańska/Ewa Kamińska/Radio Niepokalanów

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z podwónego jubileuszu Radia Niepokalanów

Jesteś tutaj: O nas Wydarzenia Za nami podwójny jubileusz RN!